VIGO – Geometryczne lampy w stylu industrialnym

Opuszczone, ogromne pomieszczenia fabryczne i warsztatowe, w latach 50. XX w. zapoczątkowały styl industrialny w aranżacji wnętrz. Wnętrza takie były coraz częściej zasiedlane, ponieważ na Amerykańskim rynku panowała recesja, a co za tym idzie- bieda. Od kilku lat styl loftowy zdecydowanie wrócił do łask, a my tworzymy coraz więcej ciekawych wnętrz w oparciu o niego. To, co najbardziej charakterystyczne dla tego stylu, to bez wątpienia przestrzeń i światło. Ogromne okna dają dużo światła dziennego, wieczorami zaś pierwsze skrzypce zaczyna odgrywać oświetlenie sztuczne. Lampy wiszące, stołowe czy kinkiety- styl loftowy pozwala na dowolne aranżowanie światłem. Inspiracją SIGMY na świeżość we wnętrzach industrialnych jest nowa kolekcja lamp VIGO.


VIGO- kunszt nowoczesności


Oświetlenie we wnętrzach urządzanych w stylu loftowym jest najczęściej wyraziste, jak zresztą i reszta dodatków utrzymanych w tej stylistyce. Wyraziste są tutaj formy, ale i materiały- metal, drewno, szkło, cegła, kamień, etc. To, z czego słyną wnętrza poprzemysłowe zamknęliśmy w formie kolekcji VIGO, która obejmuje kinkiety, lampki stołowe, plafony oraz lampy podłogowe. Rożne przeznaczenie tychże lamp pozwala na zaaranżowanie światłem całej przestrzeni, czasem bardzo rozległej- jak to we wnętrzach loftowych. Lampy VIGO to oświetlenie zamknięte w geometrycznych kształtach prostopadłościanów, co kojarzy się z nowoczesnością oraz pożądanym minimalizmem. Lampy te są dekoracyjne i charakterne, a jednocześnie bardzo funkcjonalne, ponieważ dają dużo światła. Żarówki są tutaj odsłonięte, nic nie ogranicza przedostawania się światła na zewnątrz, więc przestrzeń, którą chcemy oświetlić doświetlona jest maksymalnie. Lampy VIGO są proste i surowe, a jednocześnie eleganckie i pozwalające na stworzenie wysmakowanego wnętrza. Plafony VIGO mogą stanowić centralne oświetlenie zawieszone na środku sufitu. Kinkiety sprawdzą się świetnie ponad kanapą czy w okolicy stołu jadalnianego. Lampki stołowe zaprojektowaliśmy z myślą o stolikach nocnych, biurkach i oświetleniu dekoracyjnym, które ustawić można na parapecie, zaś lampy podłogowe stanowić mogą główne oświetlenie dekoracyjne salonu lub pokoju dla gości.
 

VIGO- także do wnętrz skandynawskich

Dość uniwersalne i ponadczasowe cechy lamp VIGO sprawiają, iż jest to kolekcja oświetlenia, która dobrze sprawdzi się także we wnętrzach skandynawskich. Lampy dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych- czarne stanowią kwintesencję stylu loftowego, z kolei biało- złote rozświetlą wnętrza skandynawskie i utrzymane w podobnej stylistyce. Styl ten to jasność, harmonia, subtelność, prostota i minimalizm. Kolekcja VIGO wpasowuje się w te cechy w 100%, a dzięki swojej geometrii nada wnętrzom skandynawskim szczyptę wyrazistości, która jest niezbędna, by salon czy sypialnia nie były po prostu nudne. Ale styl skandynawski kocha przede wszystkim światło naturalne, dlatego wpuść go do swojego wnętrza jak najwięcej! Zamiast zasłon postaw na lekkie rolety, a samo wnętrze dekoruj elementami ze szkła, które odbiją jeszcze więcej światła i nadadzą wnętrzu poczucia przestrzeni. Sprawdź ofertę VIGO na naszej stronie!
Zarządzaj plikami cookies