Przytulne oświetlenie na zimowe wieczory.

Światło to domowy architekt. Wrażenia, jakie jesteśmy w stanie uzyskać dzięki światłu, są niemożliwe do osiągnięcia w żaden inny sposób. Jesienią i zimą szukamy w świetle przytulności. Przyjemny blask w słoneczne dni rzuca nam przez firanki słońce, które w tym czasie jest nisko na niebie, zaś po zmroku możemy przytulnie „ubrać” swój dom światłem lamp wiszących, podłogowych, żyrandoli. Jak to zrobić?

Oświetlenie sufitowe – jak stworzyć nim przytulny klimat?

Oświetleniem sufitowym określimy wszelkie lampy wiszące do salonu, lampy wiszące nad stół, plafony i stylowe żyrandole. To najczęściej główny rodzaj światła w danym pomieszczeniu, oświetlający je centralnie. Oświetlenie montowane na suficie powinno być przede wszystkim praktyczne (wszak musi rzucać całkiem sporo światła), ale i dekoracyjne i stylowe. By stworzyć ciekawą przestrzeń dzięki tego typu lampom, warto postawić na finezyjne kształty i ciepłą kolorystykę.

Budując nastrój przytulności warto zwrócić się ku takim kolorom jak miedź czy złoto. Złota lampa wisząca to gustowny dodatek do aranżacji, a przy tym lampa, która pięknie odbija ciepłe i miękkie światło w złocie. Podobnie jest z miedzią, dlatego nasze propozycje do zimowych wnętrz pełnych klimatu to nasze lampy SFERA oraz TELMA, czyli duże klosze z miedzią i złotem wewnątrz. Tego typu lampy sprawdzą się idealnie w roli lampy do jadalni nad stół lub jako lampy do kuchni.
Jeśli szukacie czegoś stylowego do salonu, nasza propozycja to złota lampa wisząca – lampa kapelusz, czyli nasza seria KAPELLO. W podobnym stylu zaprojektowaliśmy także serię PANAMA – obie te kolekcje mogą tworzyć bardzo ciekawy komplet lamp sufitowych w poszczególnych wnętrzach jednego domu czy mieszkania.


Ciepłe, materiałowe abażury – klasyka klimatu

Gdy myślisz o przytulnym wnętrzu, w którym, aż chce się spędzać zimowe popołudnia i wieczory na relaksie, na pewno widzisz w nim abażury. Choć tego typu klosze z abażurami kojarzą się z klasyką, to jednak można dziś znaleźć mnóstwo lamp z abażurem w bardzo nowoczesnym wydaniu.

Przykładem jest nasza seria GLORY w kolorystyce srebrno – szarej lub grafitowo – złotej. To lampy idealne do klasycznych jak i nowoczesnych aranżacji, proste, a jednocześnie rzucające bardzo przyjemne światło. Jeśli więc chcesz ciepła w salonie lub w sypialni, postaw na lampę stojącą z abażurem czy lampkę nocną z abażurem. Abażur bardzo przyjemnie filtruje światło, najczęściej rzucając je na przestrzeń w bardzo intymny sposób. Jest niezwykle pożądane, jeśli mowa o miękkiej, przyjemnej przestrzeni, gdy za oknem mróz i śnieg. Abażury sprawdzają się także w lampkach stołowych, które można ustawić na komodzie czy pomocniczym stoliku. To łagodne i urokliwe źródło światła, a przy tym ciekawa dekoracja w sypialni lub w pokoju dziennym.
Stwórz sobie kącik do czytania dzięki lampie stojącej

To, co uwielbiamy robić zimą to czytanie książek. Śmiało możesz więc dzięki nim stworzyć sobie przyjemną przestrzeń dla tego rodzaju relaksu. Lampa podłogowa do czytania wraz z fotelem, szezlongiem i stolikiem kawowym to prosty sposób na magiczny kącik na zimowe wieczory. Lampy podłogowe (stojące) mają wiele zalet, przede wszystkim to, iż można je dowolnie przestawiać, a tym samym zmieniać aranżację zgodnie z potrzebami. Lampa stojąca sprawdza się tam, gdzie potrzebujemy dodatkowo doświetlić daną przestrzeń, a dodatkowo możemy wokół niej stworzyć wygodne miejsce do odpoczynku.

A może wolisz czytać w łóżku? Lampka nocna do sypialni to jednocześnie lampka do czytania w łóżku – dopasuj ją do stylu, w jakim urządzone masz wnętrze – w Sigmie znajdziesz wiele możliwości i inspiracji.
Barwa światła ma znaczenie

Dla klimatu przytulności bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim barwa rzucanego przez lampy światła. Odrzucamy światło białe i chłodne, a stawiamy na barwę ciepłą lub lekko ciepłą. Klimat tworzą nawet same żarówki – te w stylu retro prezentują się w zimowych aranżacjach szczególnie ciekawie i kojąco. Chcąc klimatu przytulności wybierz więc źródła światła rzucające światło ciepłe (około 3000K), ewentualnie światło o barwie neutralnej (4000K). Światło neutralne dobrze sprawdzi się w kuchni czy w łazience, a więc tam, gdzie mamy coś do zrobienia i gdzie wymagany jest pewien poziom koncentracji i skupienia się na działaniu (gotowanie, wykonywanie makijażu, etc.). Do sypialni czy w pokojach zainstaluj zaś żarówki o ciepłej barwie rzucanego światła – idealnie pozwolą się one zrelaksować, odprężyć i nie zmęczą oczu.Sprawdź ofertę lamp Sigma 
Zarządzaj plikami cookies