Minimalistyczne oświetlenie- jak je wybrać do nowoczesnych wnętrz? Przykłady oświetlenia liniowego i lamp podłużnychW czasach gdy mamy dostęp do tylu dóbr i usług, a z każdej strony zalewają nas fala za falą informacje, zaczynamy tęsknić za czymś prostym i minimalistycznym. To tęsknota, która często objawia się wyzbyciem się nadmiaru bodźców w domu, gdzie chcemy odpocząć i zdecydowanie zwolnić. Dlatego tak popularnym jest dziś minimalizm jako trend w aranżacji wnętrz, które mają być przestrzenne, proste, a przez to eleganckie i bardzo ponadczasowe. Czym cechuje się minimalizm i jakie oświetlenie można dobrać do przestrzeni urządzonych w takim klimacie?Styl zrodzony z tęsknoty za prostotą

Gdy wokół coraz więcej rzeczy, które nas przytłaczają, zaczynamy realnie poszukiwać wszystkiego co proste, nieskomplikowane i co daje nam przestrzeń. Nasze apartamenty, mieszkania i domy aranżujemy tak, by były przestrzenią sprzyjającą i twórczej pracy i relaksowi. Ze zgiełku miasta, krzykliwych miejsc publicznych, kawiarni, klubów czy od stresującej pracy chcemy uciec w przestrzeń pełną spokojnych kolorów, wyciszającą, kojącą. Minimalistyczne wnętrza to takie, gdzie królują jasne kolory, najczęściej biele i szarości, naturalne i wysokiej jakości materiały, często kamień, drewno, najlepszej jakości tekstylia, etc. Wnętrze ma być i estetyczne, ale i funkcjonalne. Na pewno nie każdy odnajdzie się w minimalizmie. Jest to styl, z którym w parze powinna iść filozofia życiowa oparta na założeniach ograniczania przedmiotów i przechodzenia z ilości w jakość. To styl dla osób, którym nie zależy na gromadzeniu przedmiotów ani na przesadnym eksponowaniu ich. Ma być przestrzennie, schludnie, z klasą. Proste formy, gładkie fronty mebli, jednolite powierzchnie i brak zdobień- to cechy minimalizmu, których najlepiej jest się trzymać chcąc stworzyć prawdziwie wysmakowane wnętrza. Zasady te dotyczą także doboru minimalistycznego oświetlenia.


Minimalistyczne lampy SIGMA- lampy sople, lampy z rurek, oświetlenie liniowe

Jako SIGMA jesteśmy znani z produkcji ekskluzywnych lamp projektowanych w oparciu o minimalizm formy. Wiele naszych kolekcji odpowiada urządzaniu wnętrz w duchu tego stylu, dlatego też warto zajrzeć do naszej oferty i zainspirować się najmodniejszym, minimalistycznym designem. Jednym z najczęściej wybieranych typów oświetlenia utrzymanego w duchu minimalizmu są lampy punktowe, które wkomponować można świetnie w każdą domową przestrzeń, choć najlepiej prezentują się w przedpokojach, kuchniach i łazienkach. To typ lamp, których niemalże nie widać za dnia, za to wieczorem bardzo efektownie i efektywnie oświetlą każdą przestrzeń. Innym rodzajem lamp minimalistycznych są tzw. sople, czyli lampy podłużne, które często potocznie określić można lampami z rurek. To lampy, które obecne są w wielu wariantach- jako pojedyncze sople lub zestaw podłużnych sopli, tworzących piękne lampy wiszące w stylu żyrandola. Choć minimalistyczne, to jednak robią one ogromne wrażenie i nierzadko stanowią centralny punkt dekoracyjny salonu. U nas dostępne są dwa warianty tego typu lamp- w wersji mniej zdobnej, czyli kolekcji SOPEL LASER jak i w wersji bardziej dekoracyjnej- SOPEL DUE. Zdecydowanie lampami o jednej z najprostszych form w całej kolekcji naszej marki są lampy FUTURA STEEL. To podłużne lampy wiszące, idealne nad stół w jadalni lub jako główne oświetlenie kuchni. Lampy tej kolekcji świecą światłem LEDowym, jest to tzw. Oświetlenie liniowe. Jego największą cechą jest to, iż jest energooszczędne oraz nie męczące oczu. Oświetlenie liniowe jest bardzo wydaje i znajduje zastosowanie w coraz większej licznie najnowocześniejszych lamp. Projektując tak proste oświetlenie jak kolekcja lamp podłużnych wiszących FUTURA STEEL, naszym celem było stworzyć coś eleganckiego, a jednocześnie niemal niedostrzegalnego. Minimalizm wszak to styl, który się nie narzuca, a zachwyca jakością i trafnymi połączeniami form, kolorów i praktycyzmu z harmonijnym pięknem.

Zobacz wszystkie rodzaje lamp Sopel
Zarządzaj plikami cookies