LAMPY SHINE- ELEGANCJA I NOWOCZESNOŚĆ W NOWEJ KOLEKCJI SIGMA LIGHTINGPołączenie klasyki wraz z nowoczesnością zawsze elektryzuje i często dążymy do harmonii tego co klasycznie eleganckie z tym co świeże i zgodne z najnowszymi trendami. Pomiędzy oboma tymi stylami stoi także uwspółcześniony nurt aranżacyjny- art deco. Jego główne wytyczne to wygoda, stylowość, wyrafinowanie i to wspomniane połączenie ducha klasyki z tym co współczesne. Jako producent oświetlenia SIGMA także odpowiadamy na ten trend i proponujemy Wam ciekawe rozwiązania, które można wkomponować w tenże styl.

Art deco w mieszkaniu

Mówi się, iż styl art deco był ostatnim rewolucyjnym stylem. Był on obecny zarówno w malarstwie, architekturze jak i w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Miał być formą sprzeciwu dla nieuporządkowanej i dość chaotycznej secesji, która go bezpośrednio poprzedzała. Styl art deco pojawił się w czasach dwudziestolecia międzywojennego i był stylem, który „patrzył” w przyszłość będąc natchnieniem dla osób odbudowujących się po traumach I wojny światowej. Mocne kontrasty, geometria, estetyka, ale i funkcjonalność- to główne cechy, które go charakteryzują. Futuryzm łączył się tu i przeplatał z historią.

Dziś styl art deco znów jest na nowo „odgrzebywany” i coraz częściej gości w naszych wnętrzach. Stworzenie aranżacji wiernej zasadom art deco jest trudne, ponieważ wymaga zwrócenia uwagi na najmniejsze detale. By stworzyć wnętrze w 100% zgodne z tym stylem, trzeba by stworzyć wysoce harmonijne wnętrze, gdzie ważny jest nawet kształ klamek czy najdrobniejsze szczegóły wykończenia.

Art deco to geometria, proste formy, symetria, delikatne łuki, dyskretne motywy roślinne i zwierzęce etc. Wnętrza aranżowane w tym stylu cechuje lekkość, świeżość, elegancja oraz luksus. Styl ten jest żywy, ale i wyrafinowany, dlatego tak lubią go osoby ceniące sobie wysmakowane aranżacje, którym daleko do nudy.

Złocenia, drewno, szkło, kamień, kryształ i tym podobne materiały to najczęściej pojawiające się elementy w aranżacjach zgodnych z art deco. Biel, beże, szarości, jasne róże, a do tego piękne tkaniny zasłon czy materiały mebli tapicerowanych to także jego wyznaczniki.
 

Jakie jest oświetlenie zgodne ze stylem art deco?

Światło, zarówno to naturalne, dzienne jak i sztuczne oświetlenie odgrywa w stylu art deco bardzo dużą rolę.  Lampą art deco może być zarówno zjawiskowy żyrandol, jak i delikatny kinkiet. Jako SIGMA odpowiadamy na stylistykę w duchu art deco jedną z nowych kolekcji- kolekcją SHINE. To bardzo gustowne plafony, kinkiety, lampki stołowe oraz lampy podłogowe, które wyrażają 100% tego, co bliskie art deco. Eleganckie łuki, przezroczyste klosze oraz klosze w kolorze bursztynu, metal połączony ze szkłem, prostota i elegancja- tak najkrócej można je scharakteryzować.

Lampy ze szklanymi kloszami zawsze prezentują się gustownie i ponadczasowo. Szklane kosze są dekoracyjne, ale i praktyczne- pozwalają w dobrym stopniu oświetlić przestrzeń. Szkło doskonale rozprasza światło i sprawia, iż wnętrze nabiera głębi. Wybierając wersję lamp SHINE z bursztynowymi kloszami zyskujemy dodatkowo bardzo przytulną kolorystykę oświetlenia. Szklane klosze SHINE w wersji białej będą z kolei bardziej nowoczesne i „chłodne” w wyrazie, idealne do wnętrz, w których zależy nam na zachowaniu więcej surowości wyrazu.

Styl art deco lubi powtarzalne linie oraz podwójnie występujące elementy. Jeśli więc aranżujemy mieszkanie w duchu tego stylu, warto wybrać parę nocnych lampek, parę kinkietów czy dwa plafony- jeden jako oświetlenie nad kanapą, a drugi np nad stołem w jadalni, jeśli mamy salon połączony z jadalnią i aneksem kuchennym. Lampy ze szklanymi kloszami z kolekcji SHINE mają różne przeznaczenie, co sprawia, iż jedną spójną kolekcją możemy z powodzeniem oświetlić np. cały apartament.

Priorytetem naszej marki SIGMA jest najbardziej staranne wykończenie lamp, a taka dbałość o każdy nawet najmniejszy detal jest także bardzo ważna dla stylu art deco. Warto szukać stylistyki, w której czuć się będziemy najlepiej, eksperymentować- w SIGMIE dajemy ku temu bardzo wiele możliwości.    

Sprawdź całą kolekcje lamp Sigma SHINE
Zarządzaj plikami cookies